Close countries panel

Select country

For solutions in a specific country please visit our local website

Nets is a part of the Nexi Group - The European PayTech. Visit our Group website atTeenused Pankadele

 

​Nets Estonia loodi tehniliselt toetama Eesti pankasid rahvusvaheliste maksekaartide vastuvõtmisel ja väljastamisel, samuti kodumaiste pangakaartide ühiskasutamisel. Alates loomisest on maksekaartide kasutamise areng Eestis olnud ülikiire. Üks tähtsamaid arenguetappe tegevuses oli makseterminalide ja sularahaautomaatide ühiskasutamise käivitamine 1996. aastal. Ühiskasutus on oluliselt avardanud kaardiomanike võimalusi kaupade ja teenuste eest tasumisel ning pangaautomaatide kasutamisel.

Pankadele pakutavad peamised teenused on järgmised (loetelu ei ole lõplik):

  • Kaarditehingute töötlemise teenus

 Kaarditehingute töötlemise on Nets Estonia põhiline teenus. Pakume 24 tunnist hääl-autoriseerimist (kaupmehe poolt telefoni teel tehtud autoriseerimised). Makseterminalidest saabunud päringud suunatakse õigesse panka või rahvusvaheliste kaartide puhul vastavasse maksevõrku ja vastused edastatakse makseterminalile. Makseterminalides salvestatud või imprinteriga tehtud tehingud kogutakse kokku ja peale tehingute töötlemist edastatakse kliiring-informatsioon pankadele ning rahvusvahelistesse maksevõrkudesse. Nets Estonia tagab ka kaardimaksete puhul ristkasutuse - ühe panga kaart kehtib teise panga kliendiks oleva kaupmehe juures.

  • Sularahaautomaatide ristkasutuse teenus

 Nets Estonia osutab sularahaautomaatide ristkasutuse teenust Eesti pankadele. Ristkasutus seisneb ühe panga sularahaautomaadi päringu esitamises teise Eesti panka või rahvusvaheliste pangakaartide puhul edastamist rahvusvahelistesse maksevõrkudesse ( MasterCard, Visa ). Eestis on sularahaautomaadid ühenduses panga oma infosüsteemiga ning sularahaautomaatide hooldus ja panga oma kaartide töötlus selles automaadis on panga enda vastutusel.

  • Krediitkaartide haldamine

Pankade poolt väljastatavate kaartide limiite hoitakse Nets Estonia serveris või pakutakse pangale Stand-In teenust, kus kaardi autoriseerimise päringule vastab Kaardikeskus (juhul kui pank ei vasta päringule).

  • Tagasinõuete lahendamise teenus

Tagasinõue on kaardikasutaja poolt kaupmehe vastu esitatud pretensioon. Nets Estonia tegeleb rahvusvaheliste ja Eesti pankadevaheliste tagasinõuete lahendamisega.

  • Väärkasutuse monitooring

 Nets Estonia jälgib reaalajas kaardiga tehtud tehinguid ja kaupmehe juures tehtud tehinguid ning pankade poolt kindlaks määratud reeglite alusel selgitab välja, millised on kahtlased tehingud ning edastab vastava info pangale.