Close countries panel

Select country

For solutions in a specific country please visit our local website

Nets is a part of the Nexi Group - The European PayTech. Visit our Group website atPangakaardid

 

Nets Estonia poolt pakutavad pangakaartidega seonduvad põhiteenused on järgmised teenuseid:


• Kaarditehingute töötlemise teenus
Kaarditehingute töötlemine on Nets Estonia põhiline teenus. Nets Estonia pakub 24 tunnist hääl-autoriseerimist (kaupmehe poolt telefoni teel tehtud autoriseerimised). Makseterminalidest saabunud päringud suunatakse õigesse panka või rahvusvaheliste kaartide puhul vastavasse maksevõrku ja vastused edastatakse makseterminalile. Makseterminalides salvestatud või imprinteriga tehtud tehingud kogutakse kokku ja peale tehingute töötlemist edastatakse kliiring-informatsioon pankadele ning rahvusvahelistesse maksevõrkudesse. Kaardimaksete puhul on Nets Estonia poolt tagatud ristkasutus - ühe panga kaart kehtib teise panga kliendiks oleva kaupmehe juures.


• Sularahaautomaatide ristkasutuse teenus

Nets Estonia osutab sularahaautomaatide ristkasutuse teenust Eesti pankadele. Ristkasutus seisneb ühe panga sularahaautomaadi päringu esitamises teise Eesti panka või rahvusvaheliste pangakaartide puhul edastamist rahvusvahelistesse maksevõrkudesse ( MasterCard, Visa ). Eestis on sularahaautomaadid ühenduses panga oma infosüsteemiga ning sularahaautomaatide hooldus ja panga oma kaartide töötlus selles automaadis on panga enda vastutusel.


• Krediitkaartide haldamine
Pankade poolt väljastatud kaartide tehingulimiite hoitakse Nets Estonia serveris või pakutakse pangale Stand-In teenust, kus kaardi autoriseerimise päringule vastab Nets Estonia (juhul kui pank ei vasta päringule).


• Tagasinõuete lahendamise teenus
Tagasinõue on kaardikasutaja poolt kaupmehe vastu esitatud pretensioon. Nets Estonia tegeleb rahvusvaheliste ja Eesti pankadevaheliste tagasinõuete lahendamisega.


• Väärkasutuse monitooring
Nets Estonia jälgib reaalajas kaardiga tehtud tehinguid ja kaupmehe juures tehtud tehinguid ning pankade poolt kindlaks määratud reeglite alusel selgitab välja, millised on kahtlased tehingud ning edastab vastava info pangale.