Close countries panel

Select country

For solutions in a specific country please visit our local website

Nets is a part of the Nexi Group - The European PayTech. Visit our Group website atMobiilimaksed

 

Mobiilimaksed on Nets Estonia ja pankade koostöös pakutav makseteenus, mis on paljuski analoogne kaardimaksetele, kuid selle põhimõttelise erinevusega, et maksevahendina kasutatakse mobiiltelefoni. Lisaks tavapärasele kauba eest tasumise maksefunktsioonile saab teha ka ülekandeid teisele mobiilimakse lepingu sõlminud isikule.


Mobiilimakse tehingu algatab üldjuhul klient kõnega oma mobiiltelefonilt Nets Estonia hallatava maksesüsteemi teenusnumbrile, edastades parameetritena kaupmehe koodi ja tehingu summa. Kaupmees saab tehingu toimumisest teada SMS'iga (lühisõnumiga) oma mobiiltelefonile. Kliendi vabade ressursside kontroll toimub analoogselt kaardimaksetele päringuga klienti teenindavasse panka. Ka rahade laekumine kaupmehele on analoogne kaardimaksete puhul kasutatavatele põhimõtetele.
 
1. Parameetritega kõne ja kinnituse andmine
2. Autoriseerimine
3. SMS tehingu kinnitusega
4. Kauba kätte andmine
5. Tehingud

 

 

NÕUDED JA KASUTUSALAD

Tehingu osapooltel (kliendil ja kaupmehel) peavad olema sõlmitud pankades vastavad lepingud. Kliendileping sõlmitakse reeglina Internetipangas või pangakontoris ning kaupmehe leping panga back-office'is.
Nets Estonia hallatav mobiilimaksete teenus toetab hetkel kõigi kolme Eestis tegutseva mobiiloperaatori liitumisi ning on põhimõtteliselt avatud ka kõikidele pankadele (algetapil saavad mobiilimakse klientideks olla siiski ainult SEB ning Swedbanki kliendid). Toimib ka ristkasutus (kaupmees võib olla ühes pangas ja klient teises pangas).


Kasutatavad tehnoloogilised lahendused võimaldavad tehinguid algatada nii kliendil, kui ka kaupmehel ning realiseeritavad on enamus mõeldavaid maksetehingu liike, sealhulgas:
- Tavaline ostutehing muutuva summaga
- Ostutehing kaubakoodiga - näiteks telepoed, kataloogimüük
- Piletimüügid, reserveerimised - näiteks teatripiletid, transpordipiletid, ühekordsed juurdepääsukoodid (näiteks internetis asuvatele tasulistele lehtedele), registreerumised tasulistele üritustele.
- Automaatsete müügiautomaatide kaudu sooritatavad tehingud ning müügiautomaatide juhtimine - tasulised tõkkepuudega parklad, väravate avamine, automaatpesulad jms.
- Aja loendamisel põhinevad teenused - näiteks parkimine, sealhulgas ka suletud tsooni parkimine.
Ülekanded ühelt mobiilimaksega seotud kontolt teisele kontole - näiteks reaalajas tehatav P2P (Person to Person) ülekanne.

kleeps_2011.png