Close countries panel

Select country

For solutions in a specific country please visit our local website

Nets is a part of the Nexi Group - The European PayTech. Visit our Group website atE-kaubandus

 

​Tänapäeval on oluline pakkuda maksmise võimalust läbi erinevate maksekanalite, Teie kliendid võivad asuda nii kõrvaltänavas või ka hoopis teisel mandril.
 
Nets Estonia ASi pakub kaasaegset lahendust - E-Commerce Payment Gateway - veebipõhine lahendus kaardimaksete turvaliseks, mugavaks ja lihtsaks teenindamiseks teie internetikaubamajas või e-teenuste pakkumisel.
 
Nets Estonia ASi poolt pakutava teenuse eelis teiste hetkel kasutatavate samalaadsetega seisneb eelkõige faktis, et teenust pakkuval kaupmehel puudub juurdepääs kaardiomaniku täielikule kaardinumbrile. Maksmise hetkel toimub kaardiomaniku kaardiandmete sisestus kaardiomaniku poolt Nets Estonia AS serveris paiknevasse andmebaasi ning andmeid säilitatakse samuti Nets Estonia AS paiknevas serveris. Seega vastutab kaardiandmete eest sisuliselt Nets Estonia AS. Selliselt üles ehitatud süsteem asetab kaupmehe internetikaubamaja lahendusele nõrgemad turvanõuded ja muudab lihtsamaks ning lõppkokkuvõttes odavamaks ka kaupmehe juures paikneva tarkvaralahenduse.


Andmeedastuse turvalisuse tagamiseks kasutatakse kliendi ja E-Commerce Payment Gateway interneti liikluse vahel 128-bitist krüpteeringut (SSL- Secure Socket Layer turvaprotokolli) ning andmed, mis liiguvad kaupmehe ja Payment Gateway vahel, allkirjastatakse elektrooniliselt, mis kokkuvõttes välistab selle, et kõrvalised isikud saaksid neid andmeid pealt kuulata või muuta.
Kaupmehel on juurdepääs kaarditehingute aruandlusele, kuid puudub juurdepääs täielikule kaardinumbrile.

E-kaubanduses E-Commerce Payment Gateway kaudu kaardiga tasumise võimaldamiseks peab internetikaupluse tarkvara olema võimeline koostama päringu ja allkirjastama selle elektrooniliselt. (vt. MAC-I arvutamine, Tehniline info).

Kaardiga maksmine internetis näeb üldjuhul välja selline:
  • ​​Klient valib kaupmehe internetipoes välja sobiva kauba, kinnitab tellimuse ja valib makseviisiks kaardimakse.
  • Kaupmehe programm koostab päringu, mis allkirjastatakse elektrooniliselt ning päring edastatakse Nets Estonia serverile.
  • Tehingu tegemise käigus siseneb klient automaatselt Nets Estonia makselehele, kus ta sisestab oma kaardi numbri, kaardi kehtivusaja, kaardi turvakoodi (CVV- Card Verification Value) ning oma nime.
  • Nets Estonia saadab autoriseerimispäringu kaardiomaniku panka.
  • Tehingu kinnitus kuvatakse kliendile ning tehingu tagasiside saadetakse ka kaupmehele.

Kaupmehel on võimalus valida kolme tagasiside meetodi vahel, E-Commerce Payment Gateway kas:

  1. koostab kliendile kviitungi ja tagasiside saadetakse kaupmehele http päringuga (Tagasiside URL on staatiline ja tuleb sisestada Nets Estonia andmebaasi).
  2. koostab kliendile kviitungi, millele on lisatud link, millel klikates saadetakse tagasiside info http päringuga kaupmehe e-poe serveri tarkvarale ja klient suunatakse tagasi kaupmehe e-poe lehele.
  3. koostab kliendile HTML lehe, mille pealt suunatakse kliendi veebilehitseja automaatselt kaupmehe e-poe leheküljele, kus kaupmees ise kujundab kviitungi.

Lisaks saavad kaupmehed teenuse raames interneti kaudu jooksvalt jälgida oma kaarditehingute aruandeid (saadetud ja saatmata tehingute aruanne, samuti on võimalik kontrollida mitmeid kuid varem teostatud tehingu detaile - mis tüüpi kaardiga ostu eest tasuti, milline oli summa, mis kell tehing teostati ja millal saadeti tehingud panka töötluseks jne.).

E-Commerce Payment Gateway teenus vastab pankade poolt esitatud turvanõuetele ning järgib Eesti pankade ja Nets Estonia poolt väljatöötatud standardeid.

Teenusega liitumise leping sõlmitakse ühega Eestis maksekaartide vastuvõttu võimaldavatest pankadest.